Ленстър победен като Тулуза вдигна Шампионската купа след продължения
Breaking News | 2024-05-25 | 19:16:49

Ленстър не успя да се отърве от навика си да губи във финалите на Инвестец Шампионската купа, след като бяха победени с 31-22 от Тулуза само с продължения, разделящи съперниците на Тотнъм Хотспър Стейдиъм.

Двата най-успешни отбора в историята на състезанието се изправиха един срещу друг в гръмотевичен сблъсък, който беше белязан от твърде много грешки, за да бъде класически, но въпреки това беше завладяващ.

Въпреки перфектни условия, нито една от страните не успя да отбележи опит, докато Матис Лебел от Тулуза не удари рано в период на продължения, който създаде поредица от промени в инерцията.

Френските шампиони бяха подпомогнати от това, че Джеймс Лоу получи жълт картон за умишлено чукване, но това предимство беше бързо заличено, когато Ричи Арнолд беше изгонен от ключалката.

Томас Рамос предостави решителните точки, с три дузпи, които ги направиха недостижими, тъй като Тулуза влезе силно, въпреки че беше с човек по-малко.

Беше трудно да издържат за купчините фенове на Лейнстър в тълпата от 61 531, които сега видяха техният отбор губи от френската опозиция в три последователни финала и чийто последен поглед към сребърните титли беше Обединеното първенство по ръгби през 2021 г.

Тулуза беше на въжетата дълги периоди, но те направиха по-силен старт, като се доближиха до тъч надолу и след това пропълзя напред чрез две дузпи на Блеър Кингхорн.

Дузпата на Рос Бърн възнагради обещаващо заклинание за Лейнстър, който след това атакува с прецизност след схватка само за Тулуза, за да покаже експертния си опит в пробивите за втория удар на Роби Хеншоу две прекъсвания.

Това умение също дойде на помощ на червените фланелки след половин час, след като Дан Шийън вкара топката от Антоан Дюпон по време на предварително планиран ход и почти спечели надпреварата за линията, но Кингхорн направи решаващ удар и Дюпон след това спечели обрата.

Кингхорн и Бърн си размениха дузпи, за да пратят Лейнстър на полувреме 9 -6 надолу, въпреки доминирането им на територия и притежание, както и всеки друг атакуващ показател.

При всичките си влизания в опозицията 22 те често си тръгваха с празни ръце, правейки дузпата на Бърн скоро след почивката положително развитие.

Тулуза показа забележителна издръжливост, докато защитаваше линията си в едностранчива трета четвърт, но неуспехът да се възползва от доминиращия период също подчерта неспособността на Лейнстър да изгради резултат.

Кингхорн и Бърн си размениха удари още веднъж, преди трите точки от заместника Рамос да избутат Тулуза напред. Лебел почти центрира в левия ъгъл, след като френската страна атакува с прецизна топка.

Старши треньорът на Ленстър Жак Нинабер лаеше команди от страничната линия, влязъл в ролята на водно момче и гледаше как Киаран Фроули се приземи дузпа за вкарване на мача в продължения при 15-15.